İstanbul ,Türkiye
0538 955 59 74

Su Sızıntı Tespiti | Su Kaçağı Bulma ve Tamiri

Su Kaçaklarına Kesin Çözüm Cihazla Tespit 8

Su Sızıntı Tespiti | Su Kaçağı Bulma ve Tamiri

Binalarda karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi su tesisatının görünmeyen bir yerinden su sızıntısını meydan gelmesidir. Su sızıntıları sonucunda binaların duvarlarında nemlenme, sıva ve boya kabarması ve dökülme meydana gelmekte kötü bir görüntü oluşturmakta ve duvar yapısını bozmaktadır. Bu durumlar karşılaşıldığı zaman, su sızıntı tespiti | su kaçağı bulma ve tamiri hizmetlerini veren kişiler ile irtibat kurulması, en kısa süre içerisinde gerekli tamiratın yapılmasını sağlamak olmalıdır. Su kaçaklarının yaşanması kullanılan malzemenin kalitesine, inşaat aşamasında yapılan işçilik hatalarına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Su sızıntısı olduğunu duvarlardaki nemlenme ya da su damlacıklarını oluşmasıyla öğreniriz.

Su Kaçağı Tespiti | Su Kaçıran Yeri Bulma

Evimde Su Kaçağı Var mı?

Bazen evlerimizin duvarlarında nemlenme görebiliriz, bu durumlar su kaçağı sonucu oluşabilmektedir. Ayrıca evimizde kullandığımız su miktarında farklılık olmamasına rağmen gelen su faturalarında aşırı artışlar görülmeye başlandıysa su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Bir de alt katlardan su sızıntısı şikayeti gelmişse evinizde su kaçağı vardır denilebilmektedir.

Bundan kesin emin olabilmek için su kaçağı bulan tesisatçı çağırarak tüm tesisatınızı kontrol ettirebilirsiniz. Tesisatçı çağırdığınızda su kaçağı tespitlerini yaparken her hangi bir kırma işlemi yapmamasını teknik cihazlar ile kırmadan su kaçağı tespiti yapmasını isteyiniz. Özellikle alt katlardan gelen ve banyo gibi bölümlerden su damladığı şikayetleri için kendiniz ıslak zemin fayansları aralarına derz dolguları yaparak su sızıntısını önleyebilirsiniz.

Su Tesisatçısı

Ülkemizde tüm şehirler ve tüm mahallelerde su tesisatçısı gibi çeşitli tamirat işleri yapan iş yerleri ve ustalar bulunmaktadır. Evinizde su kaçağı olduğu zaman teknik cihazlar ile su kaçağını tespit eden tesisatçı usta çağırmaya özen göstermelisiniz. Su kaçağı bulan firma teknik cihazlar kullanarak binanızda her hangi bir yeri kırmadan ve dökmeden tespit yapacaktır. Kırarak tespit yapılmaya çalışıldığında kırılan her nokta yapacağınız masrafın artmasına neden olacaktır. Servisi aradığınızda teknik tespit cihazlarının olup olmadığını sormalısınız.

Esenler Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Teknik Cihazlar

Su kaçağı olaylarının tespit edilmesi ve tamiratlarının yapılmasını sağlayan firmamız, tüm tespit işlemlerinde öncelikle teknik cihazlardan faydalanmaktadır. Su kaçağı tespit cihazlarının büyük çoğunluğu, kaçak yerini nokta olarak bulma değil bulma işlemlerinde yardımcı cihazlardır. Kullanılan teknik cihazlar arasında, sıcak su kaçakları için termal kamera, su akış akustiği dinleme cihazı, nemölçer cihazı, pis su kamerası, boru kamerası teknik cihazları kullanılmaktadır.

Sıcak Su Termal Kamera ile Takibi

Evlerde kalorifer tesisatlarında meydana gelen su kaçakları sıcak su kaçağı olarak adlandırılmaktadır. Sıcak su kaçağını tespit edebilmek için su sıcaklığına duyarlı termal kamera cihazları ile tespitler yapılmaya çalışılmaktadır. Termal kamera cihazı sıcak su borularının duvar içerisinde geçtiği yerleri bizlere gösterecektir. Ancak hangi noktadan su sızıntısının olduğu başka yöntemler ile tespit edilebilmektedir. Bu nedenle termal kamera cihazları sadece yardımcı cihazlar olarak kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA