İstanbul ,Türkiye
0538 955 59 74

Su Kaçağı Tamir ve Onarım Yapan Kimyasalı

Kameralı Cihazla Lavabo Borusu Açan Su Tesisatçısı

Su Kaçağı Tamir ve Onarım Yapan Kimyasalı

Kalorifer, kombi, kapalı devre sirkülasyon yapan sistemlerdeki su kaçaklarına artık çare bulundu. Bakımı, onarımı kadar arıza giderimi de kullanıcılar üzerinde büyük sıkıntı yaratan su kaçakları kimyasal dozaj sistemi ile son buluyor.

Su Kaçağı Nedir?

Kalorifer ve kombi gibi kapalı devre çalışan ısıtma sistemlerinde kullanılan boru ve petlerde oluşan kırılma, sızıntı veya çatlaklardan su kaçağı meydana gelmektedir. Su kaçağı tespiti yapan firma aracılığı ile kaçaklar tespit edilir, gerekli görülmesi durumunda kırma ve sökme işlemleri uygulanırdı.

Günümüz şartlarında ise bahsi geçen kırma ve dökme işlemleri olmadan, firmamız garantisi altında su kaçağı tespiti yapan usta ve ekibimiz ile yerinde ve anında müdahale ise çözüme ulaşıyor.

Konusunda uzman ekibimiz su kaçağı nasıl tespit edilir, nasıl müdahale edilir, nasıl önlem alınır konularında sizleri bilgilendirerek güven içerisinde işlemlerini yapmayı amaç edinir.

Mutfak Gideri Açma

Kimyasalla Çözüm

Su kaçağını tamir eden kimyasal bileşimi açısından oksijen molekülü ile temasa geçtiğinde kristalleşme özelliği sergiler. Bu özellik kimyasalın sızıntı noktasında sıvı formdan katı forma geçerek su akışını engellemesini sağlar. Sıcaklık ve darbe dayanımı yüksek olan kimyasal radyatör ve ısıtma tesisatlarında gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Radyatör ve yerden ısıtmalı kalorifer tesisatında meydana gelen kaçaklar çoğu zaman yer döşemelerin ve boru tesisatlarının kırılıp dökülmesi ihtiyacını doğururken, su kaçağını ortadan kaldıran kimyasalımız ile ısıtma tesisatınızdaki gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra oransal kontrollü dozajlama sistemimiz ile bakım ve onarım çalışmalarımızı başarı ile yerine getirmekteyiz.

Robotla Pis Su Borusu Açan Firma

Kullanım Alanları

Tesisat kaçaklarını zahmetsizce ortadan kaldıran kimyasallar, artık birçok alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kullanım alanları arasında; yüzme havuzları, su depoları, kazan daireleri, genel yani merkezi ısıtma ile çalışan sistemler, temiz su kullanım tesisatları, kombi ile çalışan ısıtma sistemleri, yerden ısıtma sistemi ile çalışan ısıtma hatları, radyatör, kalorifer peteği ve banyolarda bulunan havlupan sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

İstisnai Durumlar

Isıtma sisteminizde kurulum veya bakım – onarım aşamasında antifriz, korozyon özleyici inhibitörler kullanılmış ise kaçak önleyici kimyasalların bileşik yapısı bozulabilir ve kristalleşme tam verimle oluşmayabilir. Bu durumlarda tesisattaki tüm suyun boşladığından ve hat içerisinde bahsi geçen kimyasalların bulunmadığından emin olunması gerekmektedir.

Kimyasalla Kaçak Giderimi Nasıl Yapılır?

Mevcut ısıtma tesisatı, depo veya havuzun giriş filtre ve süzgeçleri sökülerek temizleme işlemi yapılır. Kimyasal dozaj tankı ile oluşturulan dozaj sistemi belirlenen konsantrasyona set edilerek hazır hale getirilir. Kimyasalın aktive olacağı ortam koşulları için ısıtma sisteminin sıcaklık derecesi ve basıncı optimize edilerek dozajlama işlemine başlanır.

Tesisattaki hava boşaltılmış ve ısıtma sistemi basıncı işletme basıncına ayarlanmış durumdadır. Isıtma sistemi 48 saatlik zaman ayarında işletme koşullarında çalışmaya bırakılır. Ortam ve iklim koşullarına göre bu süre uzaya ya da kısala bilir. Kristalleşmenin gerçekleşmesi ile su kaçağı problemi ortadan kalkar ve ısıtma sistemini ya da kaçak giderimi uyguladığınız havuz veya depolarınızı güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA