İstanbul ,Türkiye
0538 955 59 74

Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı bulma ve tamiri

Su Kaçağı Bulma

Günümüzde gelişen teknoloji her alanda rahatlıkla kullanılmaya başlanmıştır. Firmamız binalarınızda yaşadığınız su tesisatından su kaçağı olaylarının tespit edilebilmesi için teknolojik cihazlarını kullanarak, oluşmuş olan tüm su kaçağı olaylarını duvarları kırmadan tespit etmektedir.

İstanbul geneline hizmet veren firmamız, gelişmiş makine sistemlerini kullanarak yapacağı tespitler sayesinde sorunların kısa sürede çözülmesini sağlayacaktır. Öncelere alt katlara sızan su kaçaklarını tespit edebilmek için fayanslar ve duvarlar kırılarak tesisat boyunca takipler yapılıyordu ve birçok zahmetli işleri ortaya çıkıyordu. Günümüzde ise makineler aracılığı ile zemin dinlemesi yapılmakta ve sızıntının meydana geldiği yerler nokta olarak tespit edilebilmektedir.

TIKLA ARA : 0538 955 59 74

Tespitin Yapılması

Evinizde su kaçağı meydana geldiğinde çağırmış olduğunuz servisten, su kaçağını nasıl tespit edeceğini sormadan işe Su Tesisat Kaçak İlacı – Tamir Sıvısı PRO-TUFİSTbaşlatmamalısınız. Eğer gelen servis elinde tespit cihazı yoksa işe başlatmayın. Çünkü kaçak yerini bulabilmek için birçok yerde fayansları ve duvarları kırmaya çalışacaktır. Bu size büyük bir eziyet olacaktır. Servis çağırırken tespit cihazının olup olmadığını sorun ve cihazlı ekipler talep edin. Firmamız tüm işlerinde teknolojik aletleri kullanarak, işlerin daha çabuk, sağlam ve doğru tespit edilmesini sağlamakta, en iyi şekilde onarımını yapmaktadır.

TIKLA ARA : 0538 955 59 74

Neden Oluşur?

Evlerde en çok karşılaşılan sorunlardan birisi su kaçağının olmasıdır. Oluşan su kaçakları oluşan daireye değil, alt kattaki dairelere zarar vermektedir. Su kaçaklarının oluşma sebepleri, su tesisat borularının zamanla eskimesi, bağlantı yerlerinden sızıntıların oluşması, bina içerisinde tadilat yaparken tesisat borularının zedelenmesine neden olmak ve zamanla zedelenen yerin delinmesi gibi sayabileceğimiz birçok nedenden oluşmaktadır. Genellikle yeni dairelerde veya çok eski dairelerde sıklıkla görülmektedir. Yeni dairelerde yapım hatalarından kaynaklı tesisat arızalarından meydana gelir. Firmamız, su kaçağını tespit ettikten sonra en az zarar verecek şekilde tesisatın olduğu bölüm açılır ve gerekli onarım işleri yapılır.

Nerelerde Oluşur?

Su kaçakları için ilk önce alt komşumuzdan şikayetler gelmeye başlar ve sızıntının olduğu bölümü size tarif etmeye çalışır. Evlerde su sızıntıları genellikle ıslak zemin olarak kullanılan banyo ve wc bölümlerinde daha fazla meydana gelmektedir. En çok sızıntı bu bölümlerdeki yer fayansları arasındaki yalıtım malzemesi olan derz dolgularının kalkması ve bu bölümlerde boşluklar oluşması nedeniyle meydana gelmektedir. Bu bölümlere tekrardan derz dolgu çalışmaları yapılarak su sızıntısı önlenmeye çalışılır. Diğer bölümler ise lavabo altlarında bulunan gider borularının çatlaması veya belirli noktalarda tıkanması sonucu oluşmaktadır. Zamanla tesisatta kullanılan bazı malzemeler özelliklerini kaybeder ve bulundukları yerlerden sızdırmaya başlar. Bu sızıntılar ilk başlarda fark edilmez ve zamanla alt katlardan damlama yaparak kendisini gösterir.

Kalorifer Sızıntısı

Kış aylarını gelmesiyle birlikte evlerde bulunan kalorifer sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. Yaz aylarında kullanılmayan ve içerisinde su kalan bazı kalorifer borularında paslanmalar meydana gelir. Bu paslanmalar boruların delinmesine neden olabilmektedir. Kış aylarında ısınmak için kalorifer sistemi kullanıldığında ve bu borulardan basınçlı su geçmeye başladığında delinen yerlerden su kaçağı oluşmaya başlar. Bunu önlemek için son yıllarda tesisatlar da dayanıklı plastik borular kullanılmaya başlanmıştır. Firmamız tüm çalışmalarında dayanıklı ürünler kullanarak, müşterilerin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmalarını sağlamaktadır.

TIKLA ARA : 0538 955 59 74

Kırmadan Tespit Yapma

Servislerimiz, hizmet götürdükleri tüm adreslerde su kaçağı durumlarını elektronik cihazlar yardımı ile kırmadan tespit yapmaktadır. Son sistem olan cihazlarımız ile su kaçakları nokta atışı olarak tespit edilmekte ve sadece kaçak olan bölgede çalışmaların yapılmasını sağlamaktadır. Binalarda su kaçaklarını tamamen önlemek mümkün değildir. Çünkü ustalık hataları, kullanılan malzeme kaliteleri bu durumun yaşanmasında etken rol oynamaktadır. Elektronik cihazlar yardımı ile tespitler yaparak müşterinin zararını ve yapacağı masrafı en aza indirmeye çalışmaktayız. Yaptığımız hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini kazanmakta, sorunları kısa sürede çözmekteyiz.

Servis Talebi Oluşturma

İstanbul’un her yerine servis hizmetlerimiz bulunmaktadır. İnternet sitemizi ziyaret edebilir ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Talebinizi oluşturduktan kısa bir süre sonra servislerimiz kapınızda olacaktır. Servis talebi oluştururken sorunlarınız hakkında kısa bilgi vermeniz, servis ekiplerimizin adresinize sorununuz ile ilgili tam donanımlı olarak gelmesini sağlayacaktır. İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerine servis hizmetimiz bulunmaktadır. Bizlere Whatsapp hattımız üzerinden de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ekiplerimiz tüm su kaçağı problemlerinizi gelişmiş teknolojiler sayesinde anında tespit ederek gerekli tamiratları yapacaklardır.

 

Kaynak:

https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/

Call Now ButtonTIKLA ARA