İstanbul ,Türkiye
0538 955 59 74

Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

Günümüzde gelişen teknoloji her alanda rahatlıkla kullanılmaya başlanmıştır. Firmamız binalarınızda yaşadığınız su tesisatından su kaçağı olaylarının tespit edilebilmesi için teknolojik cihazlarını kullanarak, oluşmuş olan tüm su kaçağı olaylarını duvarları kırmadan tespit etmektedir.

İstanbul geneline hizmet veren firmamız, gelişmiş makine sistemlerini kullanarak yapacağı tespitler sayesinde sorunların kısa sürede çözülmesini sağlayacaktır. Öncelere alt katlara sızan su kaçaklarını tespit edebilmek için fayanslar ve duvarlar kırılarak tesisat boyunca takipler yapılıyordu ve birçok zahmetli işleri ortaya çıkıyordu. Günümüzde ise makineler aracılığı ile zemin dinlemesi yapılmakta ve sızıntının meydana geldiği yerler nokta olarak tespit edilebilmektedir.

TIKLA ARA : 0538 955 59 74

Tespitin Yapılması

Evinizde su kaçağı meydana geldiğinde çağırmış olduğunuz servisten, su kaçağını nasıl tespit edeceğini sormadan işe Su Tesisat Kaçak İlacı – Tamir Sıvısı PRO-TUFİSTbaşlatmamalısınız. Eğer gelen servis elinde tespit cihazı yoksa işe başlatmayın. Çünkü kaçak yerini bulabilmek için birçok yerde fayansları ve duvarları kırmaya çalışacaktır. Bu size büyük bir eziyet olacaktır. Servis çağırırken tespit cihazının olup olmadığını sorun ve cihazlı ekipler talep edin. Firmamız tüm işlerinde teknolojik aletleri kullanarak, işlerin daha çabuk, sağlam ve doğru tespit edilmesini sağlamakta, en iyi şekilde onarımını yapmaktadır.

TIKLA ARA : 0538 955 59 74

Neden Oluşur?

Evlerde en çok karşılaşılan sorunlardan birisi su kaçağının olmasıdır. Oluşan su kaçakları oluşan daireye değil, alt kattaki dairelere zarar vermektedir. Su kaçaklarının oluşma sebepleri, su tesisat borularının zamanla eskimesi, bağlantı yerlerinden sızıntıların oluşması, bina içerisinde tadilat yaparken tesisat borularının zedelenmesine neden olmak ve zamanla zedelenen yerin delinmesi gibi sayabileceğimiz birçok nedenden oluşmaktadır. Genellikle yeni dairelerde veya çok eski dairelerde sıklıkla görülmektedir. Yeni dairelerde yapım hatalarından kaynaklı tesisat arızalarından meydana gelir. Firmamız, su kaçağını tespit ettikten sonra en az zarar verecek şekilde tesisatın olduğu bölüm açılır ve gerekli onarım işleri yapılır.

Nerelerde Oluşur?

Su kaçakları için ilk önce alt komşumuzdan şikayetler gelmeye başlar ve sızıntının olduğu bölümü size tarif etmeye çalışır. Evlerde su sızıntıları genellikle ıslak zemin olarak kullanılan banyo ve wc bölümlerinde daha fazla meydana gelmektedir. En çok sızıntı bu bölümlerdeki yer fayansları arasındaki yalıtım malzemesi olan derz dolgularının kalkması ve bu bölümlerde boşluklar oluşması nedeniyle meydana gelmektedir. Bu bölümlere tekrardan derz dolgu çalışmaları yapılarak su sızıntısı önlenmeye çalışılır. Diğer bölümler ise lavabo altlarında bulunan gider borularının çatlaması veya belirli noktalarda tıkanması sonucu oluşmaktadır. Zamanla tesisatta kullanılan bazı malzemeler özelliklerini kaybeder ve bulundukları yerlerden sızdırmaya başlar. Bu sızıntılar ilk başlarda fark edilmez ve zamanla alt katlardan damlama yaparak kendisini gösterir.

Kalorifer Sızıntısı

Kış aylarını gelmesiyle birlikte evlerde bulunan kalorifer sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. Yaz aylarında kullanılmayan ve içerisinde su kalan bazı kalorifer borularında paslanmalar meydana gelir. Bu paslanmalar boruların delinmesine neden olabilmektedir. Kış aylarında ısınmak için kalorifer sistemi kullanıldığında ve bu borulardan basınçlı su geçmeye başladığında delinen yerlerden su kaçağı oluşmaya başlar. Bunu önlemek için son yıllarda tesisatlar da dayanıklı plastik borular kullanılmaya başlanmıştır. Firmamız tüm çalışmalarında dayanıklı ürünler kullanarak, müşterilerin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmalarını sağlamaktadır.

TIKLA ARA : 0538 955 59 74

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Yaşam alanlarınızda ortaya çıkan bir su sızıntısı ya da kaçak için özenle dekore ettiğiniz evinizin fayanslarını kırıp dökmeksizin su kaçağının kaynağını tespit edebilmek mümkündür. Özellikle alt komşunun tavan duvarında oluşan kabarıklıklar ya da su damlalarıyla kendini belli eden su kaçağı ya da sızıntıları bu iş için geliştilirilmiş cihazlarla son derece efektif bir biçimde tespit edilebilmektedir. Bu sayede gereksiz bir zayiat ortaya çıkarmaksızın ya da su tesisatını neredeyse tepeden tırnağa yenilemeye gerek kalmadan sızıntının kaynağını öğrenerek müdahale edebilmek mümkün hale gelmektedir. Bu tür bir teknik imkan söz konusu olmadığında yapılabilecek tek şey bölgedeki fayansı kırarak tesisatın şüphelenilen bölgesini fiziksel olarak ortaya çıkarmaktı. Ancak sorun o bölgede değilse bölgeye boş yere zarar verilmiş oluyordu.

Su Kaçağının Yerini Bulma

Günümüzde su kaçağını bulmak için teknolojinin getirdiği avantajlardan yararlanılmaktadır. Bu doğrultuda profesyonel ekiplerimiz tarafından ekstra herhangi bir zayiat ve maliyet yaratmadan nokta tespitiyle su kaçağının kaynağını tespit edebilmek için çeşitli teknik donanımlar kullanılmaktadır. Bu donanımların başında ise görüntüleme sağlayan bu iş için geliştirilmiş özel kameralar ve akustik dinleme aletleri gelmektedir. Termal fonksiyonu ile duvarların arkasındaki su tesisatını ve boru bağlantılarını kolaylıkla görerek hareket etmenizi sağlayan görüntüleme cihazları, böylelikle su kaçağının hangi bölgeden gerçekleşmekte olduğuna dair güçlü kanıtlar elde etmemize yardımcı olmaktadır. Ancak nokta atışı bir tespitte bulunabilmek için akustik cihazların önemi azımsanmamalıdır. Ayrıca su tesisatının farklı bölümleri gerek pratiklik gerekse de daha hızlı bir çözüm bulabilmek bakımından farklı cihazlarla tespit edilmeye daha uygundur. Dolayısıyla koşullara göre hangi cihazın efektif olacağına profesyonel bir analiz sonrasında karar verebilmek daha faydalı olacaktır.

Cihazla Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Su tesisatının farklı bölgelerinde meydana gelen su kaçağı ya da sızıntılarının doğru bir biçimde tespit edilebilmesi için farklı cihazlar dolayısıyla farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu bakımdan su kaçağı bulma yöntemlerini genel olarak 3 farklı ana kategoride ele almak mümkündür:
Özellikle temiz su tedariğini sağlayan su tesisatlarında kaçak ve sızıntı tespiti yapabilmek için genellikle test pompaları ya da özel akustik cihazlardan faydalanılmaktadır. Ancak bu uygulamaların iki istisnası olduğunu belirtmek gerekir. Bu istisnalardan ilki, sıcak su kaçaklarıdır. Sıcak su kaçaklarında termal kameralar son derece pratik bir biçimde kaçağın kaynağını bulabilmekte ve anında müdahaleyi mümkün kılmaktadır. İkinci istisna ise genellikle karşımıza kombilerin su eksiltmesi ile çıkan kalorifer kaynaklı su kaçaklarıdır. Bu tür su kaçakları çok ufak bir sızıntı şeklinde gerçekleştiğinden gelişmiş cihazlardan yararlanarak sonuç elde edebilmek oldukça güçtür. Bu nedenle bu tür kaçaklarda özel bir kimyasal uygulama gerçekleştirilmektedir.
Bilhassa banyoda yer alan lavabo, klozet, küvet ya da çamaşır makinesinin gider borularında ortaya çıkan atık su kaçakları için aksi bir durum gerekmedikçe kamera aracılığıyla görüntüleme yöntemi izlenmektedir.
Son olarak da izolasyon eksikliklerinden kaynaklanan kaçaklardan bahsetmek gerekir. Genellikle teras katları gibi sonradan yapılan ve iyi bir biçimde izole edilmeyen fayans bağlantılarından dolayı meydana gelen izolasyon kaynaklı su kaçakları alt komşunuzun tavanı üzerinde ciddi tahribatlar oluşmasına neden olabilir. Özellikle banyo temizliği için yararlanılan asit içerikli temizlik ürünleri fayans aralarını zamanla aşındırarak bu tür kaçak ya da sızıntıların ortaya çıkması sonucunu doğurabilmektedir. Nitekim gözle görülmesi son derece güç olan bu kaçakları, son derece küçük bir sızıntı şeklinde gerçekleştikleri için akustik dinleme cihazları aracılığıyla tespit edebilmek de pek mümkün değildir. Bu nedenle genellikle bu tür kaçaklarda termal görüntüleme teknolojilerinden faydalanılmaktadır.

Cihazla Su Kaçağı Bulma Fiyatları

Su kaçağı tespitinde fiyatlar kullanılan araçlara, kaçağın boyutlarına ya da derinliğine ve en önemlisi onarımda gereksinim duyulan malzemelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Nitekim karşılaştığınız su kaçağı ya da sızıntısı gibi problemlere kalıcı bir çözüm vadeden firmamız, işlem tamamlandıktan sonra da sizlerle iletişim halinde kalmayı sürdürerek karşılıklı güvene dayalı bir iş prosesi yürütmektedir. Bunlara ek olarak cihazla su kaçağı bulma yöntemlerinin kullanıcıları doğru bir biçimde gerçekleştirilemeyen tespite dayalı ekstra maliyet ve efordan kurtardığını da göz önünde bulundurmak gerekir. Akustik ya da görüntüleme sistemleri olmaksızın tespit edildiği düşünülen bir su kaçağı dolayısıyla yaşam alanlarınızın dekorasyonuna boş yere zarar vermeniz kuvvetle muhtemeldir. Nitekim sık sık tekrarlayan kronik su tesisatı problemleri göz önüne alındığında, teknik imkanların sağladığı avantajlardan yararlanmayan çözümler kalıcı olmaktan da son derece uzaktır. Buna göre kısa bir zaman zarfı içerisinde aynı problemle yeniden başınızın ağrıması olasılıklar dahilindedir.

Kırmadan Tespit Yapma

Servislerimiz, hizmet götürdükleri tüm adreslerde su kaçağı durumlarını elektronik cihazlar yardımı ile kırmadan tespit yapmaktadır. Son sistem olan cihazlarımız ile su kaçakları nokta atışı olarak tespit edilmekte ve sadece kaçak olan bölgede çalışmaların yapılmasını sağlamaktadır. Binalarda su kaçaklarını tamamen önlemek mümkün değildir. Çünkü ustalık hataları, kullanılan malzeme kaliteleri bu durumun yaşanmasında etken rol oynamaktadır. Elektronik cihazlar yardımı ile tespitler yaparak müşterinin zararını ve yapacağı masrafı en aza indirmeye çalışmaktayız. Yaptığımız hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini kazanmakta, sorunları kısa sürede çözmekteyiz.

Servis Talebi Oluşturma

İstanbul’un her yerine servis hizmetlerimiz bulunmaktadır. İnternet sitemizi ziyaret edebilir ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Talebinizi oluşturduktan kısa bir süre sonra servislerimiz kapınızda olacaktır. Servis talebi oluştururken sorunlarınız hakkında kısa bilgi vermeniz, servis ekiplerimizin adresinize sorununuz ile ilgili tam donanımlı olarak gelmesini sağlayacaktır. İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerine servis hizmetimiz bulunmaktadır. Bizlere Whatsapp hattımız üzerinden de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ekiplerimiz tüm su kaçağı problemlerinizi gelişmiş teknolojiler sayesinde anında tespit ederek gerekli tamiratları yapacaklardır.

 

Kaynak:

Call Now ButtonTIKLA ARA