İstanbul ,Türkiye
0538 955 59 74

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su Kaçaklarına Kesin Çözüm Cihazla Tespit 8

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Evlerimizde zaman içerisinde çeşitli noktalardan su kaçağı meydana geldiğini görebiliriz. Evlerde su kaçağının tespitleri, çeşitli şekillerde olmaktadır. Genellikle alt katta oturan komşunu kendisine tavan bölümünden su damladığını belirtmesi üzerine evimiz tesisatında su kaçağının olduğunu öğreniriz. Bu duvar veya yer zemini içerisinde döşeli bulunan su borularından birisinin delinmesi sonucu ortaya çıkmaktadır.

Su kaçağı nasıl tespit edilir bu ev sahiplerinin bilmesi gereken genel bilgiler arasındadır. Evlerimizin girişinde bulunan su saatini kontrol ederek bunu görebiliriz. Evde o anda su kullanımı olmadığı halde su saatinde hareketlilik varsa bir yerlerden su kaçağı olduğunu düşünebiliriz.

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su Kaçağını Nasıl Anlarız?

Su kaçağı tespiti yapan firma olarak sizlere çeşitli önerilerde bulunabiliriz. Su kaçağını anlayabilmek için, aylık gelen su faturalarınızı kontrol edebilir ve anormal artış varsa su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Musluklar kapalı bulunurken su sayacında dönme hareketi varsa, alt katınızda bulunan daireye su damlama oluyorsa su kaçağı vardır denilebilir. Genellikle alt kata yapılan su sızıntı yerine göre sızıntı nedeni araştırılmaktadır. Genellikle banyo ve tuvalet gibi ıslak zemin olan bölümlerden oluşan sızıntılar, fayanslar arası derz dolgularının zayıflaması ve boşluklar oluşması ile meydana gelmektedir. Bu tamiratlar yapılarak su sızıntısı önlenebilir. Tesisat içerisinden bir su kaçağı varsa bunun için su kaçağı tespiti yapan usta çağırmalısınız.

Tespitin Yapılması

Su kaçağı şikayetini tarafımıza ilettiğinizde size ustalarımız en kısa süre içerisinde yönlendirilecektir. Ustalarımız su sızıntısının olduğu bölgeyi tespit etmeye çalışacak ve sorunun giderilmesi için yapılacak çalışmalar hakkında sizlere bilgi verecektir.

Islak zeminlerden aralıklarla su sızıntısı oluyorsa, fayans bölümlerine yeniden yatılım yaparak su sızıntısını önleyecektir. Sürekli olarak sızıntı oluyorsa, tesisat üzerinde tespitler yapacaktır. Tesisat üzerinde su kaçaklarının tespit edilmesi, elektronik cihazlar kullanılarak sızıntının olduğu tam nokta tespit edilebilmektedir.

Kameralı Cihazla Tıkalı Pimaşları Açan Tesisatçı

Kırmadan Tespit

Firmamız, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve müşterilerin su kaçağı sorunlarını çözmek için geliştirilen elektronik cihazlar yardımı ile tespitler yapmaktadırlar. Bu cihazlar sayesinde rastgele duvar kırmaların önüne geçilmekte, hasar oluşan bölge tespit edilerek, en az hasar ve en az masrafla sorunlar çözülmeye çalışılacaktır. Firmamızdan usta talep ettiğinizde ustalarımız tespit cihazları ile gelecekler ve hiçbir yeri kırmadan kaçak oluşan noktayı kolaylıkla tespit edeceklerdir.

Su Kaçağı Varsa

Evinizde çeşitli nedenlerden dolayı su sızıntısı olayı meydana geliyorsa, sorunun çözülmesi için mahallelerde bulunan sıradan ustaları çağırırsanız, su kaçağını bulabilmek için tüm tesisat hatlarında duvarları kazacaktır. Bunun için firmamızı arayarak, tecrübeli ustalarımızı çağırabilir ve hiçbir yeri kırmadan, cihazlar yardımı ile kaçak yerini tespit yaptırabilirsiniz. Bu hizmetlerimiz sayesinde sizlerin yapacağı masraf daha da az olacak ve evinizde gereksiz yere tadilat yapılmamış olacaktır. Firmamızdan mutlaka tespit cihazını talep ediniz. Siz bildirmeseniz bile ustalarımız tespit cihazları ile gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA