İstanbul ,Türkiye
0538 955 59 74

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su Kaçaklarına Kesin Çözüm Cihazla Tespit

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Evimizde oturduğumuz bir sırada, alt komşu zilimizi çalarak “sizin evden bizim eve su damlıyor” dediğinde bir anlık şaşırırız ve nasıl olur diye düşünmeye başlarız. Aklımıza ilk gelen soru, evde su kaçağı nasıl anlaşılır? gibi birçok soru türü olacaktır. Yapılacak ilk iş bir usta çağırmak ve tesisatı ve alt komşunun belirtmiş olduğu nokta bölgesi kontrol edilmektedir. Evinizde su tesisatında meydana gelen bir arızadan kaynaklı su sızıntısı olabileceği gibi, ıslak zeminlerdeki derz dolgularının zarar görmesi sonucu yere dökülen suyun alt kata sızması da mümkündür. Su kaçağı arızaları kısa süre içerisinde tamir edilmediği zaman sızıntının oluştuğu bölgeye verdiği zarar büyümeye başlayacak, duvarın yapısı ve sıvasına zarar verecektir.

Kendi Kendinize Yapacağınız Kontroller

Evinizde su kaçağı olduğunu tespit edebilmeniz için kendi kendinize bazı kontrolleri yapabilirsiniz. Su faturanız alışılmışın çok üzerinde geldiğinde evinizdeki tüm muslukları kapatarak sayacı kontrol edebilirsiniz. Musluklar kapalı olmasına rağmen su sayacı dönmeyi sürdürüyorsa tesisatınızın görünmeyen bir bölümünde su kaçağı olduğu kanısına varabilirsiniz.

Bu durumlarda su kaçağı bulan tesisatçı çağırarak tüm tesisatınızın kontrolünü yaptırabilirsiniz. Gelen usta duvarları kırmadan su kaçağı oluşan noktayı tespit etmeye çalışacaktır. Evinizin belirli noktalarında sonrada nemlenme gibi durumların oluştuğunu görürseniz o bölümde su kaçağı olduğunu düşünebilirsiniz. Ya da çeşitli nedenlerle ıslak zemin yalıtımı olan derz dolgularının kalktığını gördüğünüzde su sızıntısının meydana gelebileceğini düşünebilirsiniz.

Firmamızın Tespit Yöntemleri

Sıhhi tesisat alanında uzun yıllar deneyimli hizmetler veren firmamız, su kaçağını tespit eden tesisatçı ustalar yetiştirerek, gelen tüm talepleri en kısa zamanda en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmaktadır. Genellikle su kaçağı bulan firma olarak ünlenen kuruluşumuz sizlere teknik cihazlar kullanarak en iyi hizmetleri sunmaktadır. Ustalarımız su kaçağı olaylarını önce göz ile kontrol ederek tespit etmeye çalışmaktadır. Göz ile yapılamayan tespitler için çeşitli tespit teknik cihazları kullanarak tespitler yapmaya çalışmaktadırlar.

Su Kaçaklarına Kesin Çözüm Cihazla Tespit 8

Teknik Cihazlar ile Tespit

Su kaçaklarının oluştuğu noktaları doğru tespit edebilmek hem işleri kolaylaştıracak hem de işlem masraflarının az olmasına neden olacaktır. Teknik cihazlar ile her hangi bir kırma işlemi yapılmadan tespit yapıldığı için tamirat işleri kolay ve ucuz olacaktır. Kullandığımız teknik cihazlar arasında tesisat dinleme cihazı en iyi tespit cihazıdır. Diğer teknik cihazlar ise, termal kamera, boru kamerası, nemölçer, pis su kamerası cihazları yardımcı teknik cihazlardır.

Sıcak Su Borularının Takibi

Su kaçakları genellikle kalorifer sistemlerine bağlı borularda meydana gelebilmektedir. Bunun için sıcak su borularının yerlerinin tespit edilebilmesi için termal kamera sistemi kullanılmaktadır. Termal kamera ile sadece sıcak su borularının geçtiği yerler tespit edilebilmektedir. Su kaçağının olduğu yeri bulabilmek için ise başka teknikler kullanılmaktadır. Nokta olarak tespit işlemleri, dinleme cihazı ile yapılabilir. Termal kamera ve diğer teknik cihazlar yardımcı cihazlar olarak servislerimiz tarafından kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA