İstanbul ,Türkiye
0538 955 59 74

Esenyurt Su Kaçağı Bulma

Avcılar Su Kaçağı Bulma

Esenyurt Su Kaçağı Bulma

Esenyurt ilçesinin büyük bir bölümünde yeni yapılaşma bulunmakta ve insanlar yeni binalarda oturmaktadırlar. Yeni binalarda su tesisatları yeni kullanılmaya başlandığı için birçok su tesisat sorunları ve su kaçağı olayları yaşanması görülmektedir. Firmamız Esenyurt su kaçağı bulma işlemlerinin hızlı bir şekilde tespit ve tamir edilebilmesi için deneyimli ekiplerini sürekli olarak hazır bekletmektedir.

Yeni binalarda banyo ve tuvalet gibi yerlerde inşaat temizliği yaparken fayanslar arasındaki yalıtım malzemesi olan derz dolgular tam yapılmamış ya da hasar görmüş olabileceğinden alt katlara su kaçaklarının oluşması kaçınılmazdır. Bu durumlarda bizleri telefon ile aramanız gerekli olan servis hizmetlerini alabilmeniz için yeterlidir.

Hangi Durumlarda Servis Çağırmalısınız?

Eviniz yeni de olsa, eskide olsa bazı zamanlarda su kaçağı olayı ile karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Su kaçağı meydana geldiğinde, suyun duvar içerisinden dışarıya çıktığı noktalarda sıva dökülmeleri, boyada kabarma, nemlenme gibi durumlar ile kendisini gösterecektir.

Bu durumları gördüğünüzde su kaçağı bulan tesisatçı çağırarak kaçağın meydana geldiği noktayı tespit ettirebilir ve gerekli tamiratın yapılmasını sağlayabilirsiniz. Tüm servislerimiz su kaçağı durumlarında tespitlerini kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadırlar. Herhangi bir yerde su kaçağı belirtisi ortaya çıkmadıysa ve su faturanızda beklenmedik yükseliş görülüyorsa su sayacınızı kontrol etmelisiniz. Tüm vanalar kapalı iken sayacınız dönmeye devam ediyorsa evinizde su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Bu durumlarda gecikmeden servislerimizi çağırabilirsiniz.

Tespit Yöntemleri

Su kaçağı meydana geldiğinde en zor iş kaçağın meydana geldiği noktayı tespit edebilmektir. Önceleri kaçak yerine bulabilmek için tahmine dayalı olarak çeşitli noktalarda kazılar yaparak tesisat boruları kontrol edilmekteydi. En doğru tespiti yapabilmek için su kaçağını tespit eden tesisatçı ustalar çağırmalısınız. Alanında profesyonel hizmetler sunan ve su kaçağı bulan firma ekipleri olarak tespitler için teknik cihazlar kullanmaktayız. Teknik cihazlar kullanarak rastgele kırma yapmadan tam noktanın tespitini yapmaya çalışmaktayız.

Su Kaçakları Tamir Servisi

Kullanılan Teknik Yöntemler

Ülkemizde tüm sektörlerde yaşanan teknolojik gelişmeler sıhhi tesisat sektöründe de yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanılmıştır. En önemli işler olarak su kaçağı durumlarının tespitinde gelişmiş teknik cihazlar kullanılmaktadır. Su kaçağı tespitinde teknik cihazlar olarak; dinleme cihazı, termal kamera, pis su kamerası, nem ölçer gibi elektronik cihazlar kullanılmaktadır. Dinleme cihazı ile sıcak su ve soğuk su hatları üzerinde çalışmalar yaparak en hızlı tespit yöntemi kullanılır. Termal kamera teknik cihazı ise sıcak su borularını takip ederek su kaçağını tespit edebilmektedir.

Nem Ölçer ile Tespit

Su kaçağı tespitinde kullanılan nemölçer cihazlar, su ile temas eden duvar ve zeminlerde 3 cm derinliğe kadar nem seviyesini ölçebilmektedir. Nemölçer cihazı ile nemli bölgeler tespit edilebilmekte ancak su kaçağının oluştuğu tam noktayı tespit etmede yetersiz kalmaktadır. Nemölçer cihazı tam tespit değil yardımcı araç olarak kullanılan bir cihazdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA