İstanbul ,Türkiye
0538 955 59 74

Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir?

Tıkalı Banyo Gideri

Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir?

Banyo duvarlarında oluşan rutubet ve kararmalar, oluşan kabarmalar genellikle pis su borularında sızıntı olduğuna işaret etmektedir. Bu sebeple duvarlarda oluşan duvarlardaki rutubet su kaçağına işaret midir sorusunun yanıtını evde yapılabilecek tespitlerde verilebilir.

Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçağına sebep olan faktörler genellikle birkaç farklı grupta incelenmektedir. Öncelikle inşaat zamanında darbeye maruz kalan borular zamanla sızıntı yapabilmektedir. Aynı zamanda iş bilmez bazı ustaların kalitesiz malzeme kullanması ya da kalitesiz işçilik uygulaması da zaman içinde sıkıntı yaşanmasına sebep olur. Diğer bir sebep ise kullanıcıların bilmeden kullandığı kimyasallardır.

Bu kimyasallar borular tıkanınca kullanılır. Fakat bilmeden kullanılan bu maddeler borularda ki contaları eriterek sızıntılara sebep olabilmektedir. Parkenin üstüne su çıkması ya da fayansın üstünde su birikmesi gibi durumlar ise sıcak su borularının sıcak soğuk farkından dolayı zarar görmesinden kaynaklanır.

Bakırköy Su Kaçağı Bulma

Duvarlarda Rutubet Neden Olur?

Rutubet sorunun kaynağı bulunmalı ve sorunlar çözülmelidir. Aksi taktirde gerek evin içinde ki eşyalara gerek binanın yapısına ve sağlamlığına gerekse de rutubetin sağlığa zararları denildiği zaman evin içinde ki alerjik kişilere sağlık açısından ciddi sıkıtılar çektirebilmektedir. Rutubetlerin birçok farklı sebebi olabilir.

Duvarlarda küflenme nedeni genellikle nemdir. Rutubet nem demektir. Buda ya evin yalıtımının zayıf yapıldığını gösterir. Bu sebeple dışarı ve içerisi arasında ki sıcaklık farkı rutubete neden olur ya da evin su tesisatında kaçak olduğunu göstermektedir. Rutubet çok uzun süreli kalması halinde uzman ekiplerce temizlenmelidir.

Su Kaçak Bulan Firma

Kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında olan ekibimiz uzman kadrosu ile evinizde ki kaçakları hiç bir yeri kırıp dökmeden özel cihazlar ile tespit etmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte su kaçağı bulan firma çalışmalarını ses dinleme cihazları ya da termal kameralar ile gerçekleştirir. Ekipler tesisat içerisinden hızlı şekilde su geçirerek ses dinleme cihazı ile olası yerleri dinler ve sesin değiştiği noktada kaçağı tespit eder.

Üsküdar Su Kaçağı Bulma

Banyonun tavanında rutubet oluşması ya da odaların duvarlarında kabarmalar oluşuyor gibi şikayetleriniz varsa en kısa sürede gelmesi için servisimiz ile görüşebilirsiniz. Sorunlarınızdan kurtulmanız için rutubete neden olan su sızıntısı problemi ivedilikle gerçekleştirilir. Evlerde oluşan atık su kaçağından oluşan rutubetlenme hem görüntü açısından problem teşkil etmekte hem de sağlık açısından ciddi riskler oluşturmaktadır.

Kameralı Sistemle Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Görüntülü sistemle su kaçağı tespiti nedir? Kameralı sistemle su kaçağı nasıl bulunur? Gibi soruların yanıtı bu paragrafta verilmektedir. Su kaçağını tespit eden tesisatçı çalışırken gelişmiş teknolojiler kullanmaktadır. Diğer bir yöntem ise sıcak su kaçakları ya da kalorifer tesisatında ki sıcak su borularında gerçekleşen su kaçaklarında kullanılmaktadır. Termal kamera kullanılan bu sistemde su kaçağı bulan tesisatçı kamerayı duvara tutarak sıcak s sızıntısının bulunduğu noktayı belirlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA