İstanbul ,Türkiye
0538 955 59 74

Binada Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Bakırköy Su Kaçağı Bulma

Binada Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Binalarda bulunan ve en büyük ihtiyaç olan su tesisatlarında zamanla hasarlar oluşabilmekte veya bina ıslak zemin yalıtımlarının düzgün yapılmayışından dolayı su kaçaklarının meydana gelmesi kaçınılmaz olmaktadır. Binada su kaçağı nasıl bulunur? Su kaçağı ile karşılaşan ve su tesisat işleri ile uğraşan kişilerin merak ettiği ve öğrenmeye çalıştıkları konuların başında gelmektedir.

Binada meydana gelen su kaçağını doğru yöntemler kullanarak ve bina yapısına zarar vermeden su kaçağı yerini tespit edebilmek için en doğru seçenek, su tesisatçı ustası çağırmak olacaktır. Firmamız bu tür ihtiyaçlarınız için kurulmuş bir firmadır. Firmamız hizmetlerinden faydalanabilmeniz için telefon ile iletişim kurarak su kaçağını hızlı ve doğru tespit edebilecek ekip talep etmeniz yeterlidir.

Başakşehir Su Kaçağı Bulma

Servis Çağırılacak Durumlar

Evlerimizde bir cihaz arıza yaptığında veya su tesisatlarında sorun oluştuğunda paniğe kapılırız ve o anda ne yapacağımızı şaşırırız. Yapacağımız ilk ve doğru iş su kaçağı bulan tesisatçı usta çağırmak olacaktır. Su kaçağı meydana geldiğinde ekiplerimiz kırmadan su kaçağı oluşan yeri teknik cihazlar ile tespit yapmaya çalışacaklardır. Servis çağırmanız gereken durumlar olarak, binanızın iç duvarlarında ani oluşan nemlenme meydana gelmiş ise, alt komşularınızdan sizin kattan su sızıyor şikayeti gelmiş ise, su sayacınızı kontrol ettiğinizde tüm musluklar kapalı olmasına rağmen dönmeye devam ediyorsa, evin belirli bölümlerinin zeminlerinde su birikintisi oluşuyorsa hemen en yakın servisi çağırarak su kaçağı oluşan yeri tespit ettirebilir ve tamiratını yaptırabilirsiniz.

Kullandığımız Yöntemler

Firmamızı arayarak su kaçağını tespit eden tesisatçı talep ettiğinizde, evinizde kaçak tespiti yapmak için çeşitli teknik cihazlar ile en kısa süre içerisinden servisimiz size gelecektir. Birçok noktada servis hizmeti veren ve su kaçağı bulan firma olarak müşterilerimize kaliteli hizmetler verebilmek için elektronik cihazları kullanmaktayız. Su kaçaklarının tespiti için, bu işler için geliştirilmiş olan, tesisat dinleme cihazı, nemölçer, termal kamera gibi yardımcı teknik cihazlar kullanılmaktadır.

Bakırköy Su Kaçağı Bulma

Nasıl Tespit Edilir?

Binalarda meydana gelen su kaçaklarının oluştuğu noktaları tespit edebilmek için sahip olduğumuz teknik cihazları kullanmaktayız. En hızlı ve kolay tespit yöntemlerinden birisi dinleme cihazını kullanarak yapılmaktadır. Nokta olarak tespit edebilmek için tercih edilen en iyi yöntemdir. Hassas bir cihazdır ve tesisattaki su hareketlerinin oluşturduğu sesleri dinleyerek hareketin oluştuğu noktayı tespit etmekte ve tamirat işini kolaylaştırmaktadır.

Termal Kamera ile Tespit

Su kaçağı olaylarının tespit edilmesinde, kaçak su borularında meydana gelmiş ise tespit edilmesi için kullanılan teknik cihazlardan biriside termal kamera cihazıdır. Genellikle sıcak su borularının takibi yapılmakta ve sızıntının oluştuğu yer tespit edilmeye çalışılmaktadır. Su kaçağının tespit edilmesi işlemlerinde yardımcı bir cihaz olarak kullanılmakta ve kesinlikle tam tespit cihazı olarak kullanılmamaktadır. Termal kamera ile sıcak su borularının yerleri tespit edilir ve dinleme cihazı ile sorunlu nokta tespit edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA